Peruu ettevõtlusreis, 19.10.-31.10.2024

 • Sihtkoht:
 • Kestus: 13 päeva
 • Algus: 19/10/2024
 • Lõpp: 31/10/2024
 • Hind: 4,590€

Peruu on Ladina-Ameerika üks kõige suurema turismivaatamisväärsuste kontsentratsiooniga riik, võrratult põnev paik, mis ühendab kahte erinevat maailma: üks on Vaikse ookeani äärne kõrbeala koos pealinnaga ja teine koosneb Andide kõrgmäestikust, kus paiknevad sellised kohad nagu Machu Picchu, Titicaca järv, Altiplano ja Cusco org.

 1. Laupäev, 19.10.  Tallinn-Amsterdam-Lima
  KLM lennud sihtkohta: 07:40-09:15 Tallinn-Amsterdam/12:35-19:10 Amsterdam-Lima
  Saabumine sihtkohta, kohtumine kohaliku reisisaatjaga, transfeer hotelli.
 1. Pühapäev, 20.10. Lima – kulinaarne rännak  (H, L)
  09:00 stardime hotellist kulinaarsele rännakule. Limat peetakse Lõuna-Ameerika kulinaaria pealinnaks. Alustame oma avastusretke traditsiooniliselt Peruu turult, seejärel läheme kohalikku restorani, kus õpime kogenud baarmeni käe all valmistama kuulsat kokteilipisco sour ja maitsvat peruu ceviche’i. Lõuna peruu roogadega, tagasisõit hotelli ja vaba aeg. 
 1. Esmaspäev, 21.10. Lima (H, L)
  Peale hommikusööki kohaliku põllumajanduse arengu keskuse külastamine (INIA), mis allub Põllumajandusministeeriumile.  Seejärel külsatame Cuyo Farmi, kus kasvatakse kolme tõugu merisigu: peruu, iti ja andina.  Lõuna kohalikus restoranis. Seejärel Lima linnaekskursioon. Vaba aeg, õhtusöök oma kulul. 
 1. Teisipäev, 22.10. Lima-San Jose Farm-Bodega-Paracas (H, L)
  Lahkume hotellist ja suundume Paracase poole. Teel peatus San Jose Farmis, kus kasvatatakse tsitruselisi ja avokaadosid. Lõuna samas. Bodegas külastamePisco 1615 tehast (kohalik brändi). Õhtuks hotelli Paracases. 
 1. Kolmapäev, 23.10. Paracas-Ballestasi saar-Nazca Lines-Lima (H)
  Sõidame peale hommikusööki paadiga Ballestasi saarele, teeme tiiru ümber saare, mida tuntakse kui nn “väikest galapagost,” merelt saab jälgida “Candelabro” geoglüüfi. Seejärel sõidame Pisco lennujaama, et teha Nazca Linesi lend, lennukist näeme Nazca kõrbes asuvaid geoglüüfe. On mitmeid motiive nagu ahv, käsi, puri, koer ja palju muud. Sakslane Maria Reiche pühendas 50 aastat oma elust koha uurimisele, jõudes järeldusele, et tegemist on astronoomilise kalendriga. 12 meetri kõrguse vaatepunktist võib osaliselt täheldada käe ja puu motiive. Sõite Limasse ja  transport hotelli.
 1. Neljapäev, 24.10. Lima-Cusco-Pisac turg ja varemed-Püha Org (H, L)
  10:25-11:45 Siselend Cuscosse ja transfeer inkade pühasse orgu. Külastame Pisaci mägiküla turgu, Põllumajandusuuringute keskuses Andenes, kus tegeletakse peamiselt kartuli ja teravilja uuringute ja katsetega, meile tutvustatakse kinoa uuringuid ja katseid. Lõpetame päeva Chincherose külas, kus näeme inkade iiseid terrasse ja põllulappe. Ööbimine pühas orus. 
 1. Reede, 25.10. Püha org-Kartulipark-Püha org (H, L)
  Hommikusöök hotellis. Varahommikul külastame kartuliparki, näeme kohaliku kartulisordi põlde, käsitööd ja ravimtaimede töötubasid. Erinevate paprikatega keedetud kohalike kartulite degusteerimine. Näitus kohalikest kartulitest kohta ja praeguste kliimamuutustega kohanemine. Matk Kinsa Qochas (valikuline). Matk kestab 30 minutit. Päev lõpeb suurepärase einega restoranis, kus kohalikud käed valmistavad peeneid roogasid, mis põhinevad sadadel kartulisortidel, mis on saadaval erinevates värvides ja vormides, mille tulemuseks on tuhanded maitsed. Lõpuks transfeer Pühas orus asuvasse hotelli ja pärastlõunal puhkus. Märkus: Cuscos on kartulikülvi hooaeg oktoobrist detsembrini ja kartulite koristusaeg aprillist juunini. Rahvuslik kartulipäev on 30. mai.
 1. Laupäev, 26.10. Püha org-Huallafara-Püha Org (H, L)
  Veedame päeva Huallafara kogukonnas, tutvume nende taludega ja saame ise käed põllutöödele külge panna. Lõuna samas.
 1. Pühapäev, 27.10. Püha org-Hacienda Sarapampa-Püha org (H, L)
  Püha org on Peruu üks ilusamaid ja müstilisemaid paikue ning seda ümbritseb intensiivne põllumajandustegevus, mis sisaldab selle hinnatuimat toodet “Cusco hiiglaslikku valget maisi”, mille teaduslik nimi on: Almicea Zea mais. Mais on üks vanimaid kultuure, mis on olnud Andide elanikkonnaga nende algusest peale. Peruu maisisortidel on mitmekesine värvivalik, kuju, suurus ja kulinaarne kasutusvõimalus, mis pole lihtsalt võrreldav ühegi teise maailma piirkonnaga. Sarapampa Haciendas saame teada, kuidas mais on mõjutanud Andide kultuuri ja selle olulist rolli koloonia hacienda elus. Haciendasse saabudes ootab teid giid ja koos naudite tervituskokteili koos mõne omavalmistatud suupistega. Pärast seda teete kiire giidiga ekskursiooni haciendas, et saada tõeline “maisielamus”. Sellele järgneb tõeliselt ainulaadne kulinaarne kogemus koos 3-käigulise menüüga, mis koosneb täielikult kohapeal kasvatatud koostisosadest, millest mõned on selgelt kohalikud ja teised said hacienda dieedi osaks koloniaalperioodil, sealhulgas joogid, eelroog, pearoog ja magustoit, mida saab nautida hacienda aias. Pärast selle imelise kogemuse nautimist saate vabalt jalutada territooriumil või lihtsalt lõõgastuda ja nautida unustamatuid vaateid. Päeva lõpus viiakse teid tagasi oma hotelli, kus saate puhata ja järgmise päeva ekskursiooni jaoks patareisid laadida.
 1. Esmaspäev, 28.10. Püha org-Machu Picchu-Cusco(H, L)
  2350 meetri kõrgusel asuv Machu Picchu kaljulinn on saanud oma nime mäenõlva järgi, millele linn on rajatud. See paik on maagiliselt rahulik, eraldatud ning meditatiivne – nagu vastand sellele kirevale rahvusvahelisele seltskonnale, kes on tulnud siia külastama ühte tänapäeva maailma seitsmest maailmaimest. Nii esmakordseid kui ka sagedasi külastajaid võtab hingetuks selle looduse ja inimese ühise meistriteose müstika. Machu Picchu avastati läänemaailma jaoks alles 1911. aastal Hiram Binghami poolt, mil loodus oli selle täielikult omaks tunnistanud. Inkade kivitöötlemise kunst on vastu pidanud ajale, võimsatele hävituslikele loodusjõududele ning inimtegevusele. Linna tõeline otstarve ja põhjus, miks ta kunagi inkade poolt hüljati, on siiani jäänud mõistatuseks. Asjatundjad spekuleerivad, et paik võis olla jumalate kummardamise paik, siin jälgiti tähtede liikumist või see oli inkade üheksanda valitseja Pachcuteci maavilla. Pärastlõunaks rongiga tagasi Ollantasse. Transfeer Cuscosse.
 1. Teisipäev, 29.10. Cusco (H, Õ)
  Päev Peruu turismipealinnas Cuscos. Ekskursioon ja vaba aeg. Ühine õhtusöök. 
 1. Kolmapäev, 30.10. Cusco-Lima-Amsterdam (H)
  Siselend Limasse, kust algab kodutee.  15:05-16:30 Cusco-Lima/21:10-15:15 Lima-Amsterdam (saabumine 03.03)
 1. Neljapäev, 31.10. Amsterdam-Tallinn
  18:55-22:05 Amsterdam-Riia/23:15-00:05 Riia-Tallinn

Hind inimese kohta: 4590 € 

Ühese toa lisamaks: 600 €

Hind sisaldab:

 • KLM/Air Baltic lennupileteid sihtkohta ja tagasi turistiklassis* 
 • Siselendu Lima-Cusco-Lima
 • Ööbimisi valitud hotellides kahekohalistes tubades koos hommikusöögiga
 • Kõiki programmis loetletud söögikordi, loetletud külastusi ja ekskursioone
 • Kohapealset transporti kõigi mugavustega bussis
 • Portjeeteenust hotellides ja lennujaamades 
 • Kohalikku giidi teenuseid kogu reisi vältel, eestikeelse giid-reisisaatja teenuseid

*võimalus tellida lisatasu eest premium economy või äriklassi pilet, hind sõltub broneerimise hetkest.

 Hind ei sisalda:

 • Tervise- ja reisikindlustust (küsi pakkumist)
 • Jootrahasid 
 • Muid isiklikke kulutusi
  Grupi suurus:  maksimaalselt 20 inimest+1 giid

Lisainfo ja broneerimine: krista@profedex.com, tel +372 5117486