Meedikute õppereis Namiibiasse, 15.-29.09.2022

 • Sihtkoht:
 • Kestus: 14 päeva
 • Algus: 15/09/2022
 • Lõpp: 29/09/2022
 • Hind: 4,575€

Aafrika lõunaosas Atlandi ookeani rannikul asuv Namiibia (endise nimega Edela-Aafrika) on Aafrika üks eredamaid, aga ka kõige omapärasemaid aardeid. Saame osa Namiibia elust ja vaatamisväärsustest ja näeme oma silmaga, milline on kolleegide igapäevatöö sel kaugel maal.

1. Neljapäev 15.09. Tallinn-Frankfurt-Windhoek (H, Õ)

13:50 – 15:15 Tallinn – Frankfurt LufthansaLH 881
20:00 – 06:20*Frankfurt – Windhoek Lufthansa LH5434

2. Reede 16.09. Windhoek/Kalahari (H, L)

06:20 Saabumine Namiibia pealinna Windhoeki. Linnaekskursioon. Kliiniku külastamine.  350 000 elanikuga Windhoek ehk Namiibia naba asub keset Namiibiat 1680 m kõrgusel merepinnast ja 360 km kaugusel Atlandi ookeanist. Kõikjal on märgata ja tunda Saksa kolonisatsiooni mõjutusi: saksa stiilis majad, kohvikukultuur ja köök. Windhoeki on läbi ajaloo tuntud erinevate nimede all, üks huvitavamaid on „põlev vesi“ ümbruses olevate kuumaveeallikate järgi. Praegune nimi „tuuline nurk“ pärineb uuemast ajast nama hõimu juhi Jonker Afrikaneri sünnifarmi Winterhoeki järgi Lõuna-Aafrikas. Sõidame läbi Rehobothi ja Kalkrandi Kalahari Anib Lodge’i. Piknik teel. Päikeseloojangu vaatlus safariautodega.3. Laupäev 17.09. Mariental/Kalahari-Sesriem/Sesfontein (H, L)

Sõidame läbi Maltahöhe ja Tsarishoogte Pass’i  Desert Homestead Lodge’i. Ööbimine Desert Homstead Lodge’is. Piknik teel.4. Pühapäev 18.09. Sesriem (H,L,Õ)

Väljasõit: Sosussvlei, Dead Vlei  ja Sesriem kanjon. Sossusvlei liivadüünid on Aafrika suurima looduskaitseala Namib-Naukluft osa ning mõnede düünide tipud kõrguvad kuni 320 meetrini. Roostepunaste düünide vahel on valge savine väli Dead Vlei, millest kõrguvad välja surnud akaatsiapuude tüved, mis tekitavad kummitusliku õhustiku, mõned puud on üle 800 aasta vanad. Sesriemi kanjon on vee poolt kaljudesse uuristatud lõhe, mis on saanud nime kohalike poolt, kes veevõtuks sidusid äbri vette laskmiseks kokku kuus siilu nahka (ses riem – kuus siilu). Ööbimine Desert Homestead Lodge’is.5. Esmaspäev 19.09 Sesriem/Sesfontein-Swakopmund (H, L)

Sõidame Swakopmundi. Tee peal külastame Solitaire’i, Ghaubi, Kuiseb Canyoni, Namib Naukluft Parki, Welwitschia ja Moon Landscape’i Swakopmund’is. Piknik teel.  Ööbimine Hansa Hotellis.6. Teisipäev 20.09. Swakopmund (H, L)

Kuuortlinn Swakopmund on Saksa koloniaalajast pärit armas linnake rannapromenaadi, õdusate  kohvikute ja poekestega. Teisalt on see tuntud ka kui seikluslinn, pakkudes tegevusi lohesurfist kuni langevarjuhüpeteni, õhusõitudest ja kõrbetuuridest rääkimata. Hommikune ekskursioon:  Walvise laht, kust läheme katamaraaniga delfiinivaatlusele (kerge eine ja joogid hinnas). Pärastlõunal läheme Swakopmundi ekskursioonile. Õhtusöök valitud Swakopmundi restoranis. Ööbimine Hansa Hotellis.

7. Kolmapäev 21.09. Swakopmund (H)

Külastame valitud kliinikut. Vaba aeg. Ööbimine Hansa Hotellis.

8. Neljapäev 22.09. Swakopmund-Twyfelfontein (H, L)

Sõidame Twyfeltonteini  läbi hülgekoloonia Cape Cross’is ja Uis’is. Piknik teel.  Ööbime Twyfelfontein Country Lodge’is.9. Reede 23.09. Twyfelfontein-Khorixas (H, L)

Sõidame Damaralandi. Külastame Twyfelfonteini kalju maalinguid, The Valley of Organ Pipes (Orelivilede org), Brandberg’i  ja Petrified Forest (kivimets). 

Tohutu, metsik ja tahumatu iluga Damaraland on erakordselt maaliline, avatud tasandike ja imekaunite kaljumoodustistega maastik. Siinsed peamised vaatamisväärsused on Spitzkoppe, Brandberg, Twyfelfontein, Vingerklip ja Petrified Forest (Kivimets). Damarland on üks  hõredamalt asustatud paikadest maa peal. Siinsel tohutu suurel kivisel kõrbemaastikul pole piire. Lõputud vaated üle tasandike, iidsete orgude ja kaugete, mõttessevajunud mägede toovad reisija loodusele nii lähedale kui võimalik. Damaralandis on taimed ja loomad aastatuhandeid arenenud külg külje kõrval karmis keskkonnas, moodustades ebatavalisi geoloogilisi nähtusi. Koos rikkalike kaljumaalingute ja graveeringutega ning kõrbes kohastunud elevantide ja jõehobude populatsioonidega moodustavad nad piirkonna ainulaadse võlu. 

Brandbergi (“Tule mägi”) massiiv on Namiibia kõrgeim tipp, mille kõrgeim punkt Königsteinis (“Kuninga kivi”) kõrgub 2573 meetri kõrgusel üle merepinna. Brandberg on nime saanud päikeseloojangul tekkiva ereda oranži värvi varjundi järgi. Brandberg on olnud sani hõimude jaoks sajandeid püha paik ja Tsisab Ravine selle jalamil on kaetud enam kui 45 000 iidse sani kaljumaalinguga. Kuulsaim neist “Valge daam”.

Twyfelfontein on maailmapärandi paik, mis uhkeldab Aafrika ühe rikkalikuma kaljukunsti kontsentratsiooniga. Tuhanded turistid saabuvad sellesse paika igal aastal, et näha ligi 2500 kiviaegset kaljugraveeringut. Piirkonnas asub 17 kaljukunsti ala, mis hõlmavad ühtekokku 212 graveeritud kivitahvlit. Lisaks asub seal veel 13 ala, kus saab näha kaljujooniseid.

Damara Elavas Muuseumis on võimalik vaadelda ja kogeda traditsioonilist damara eluviisi otse nende põlise kodupiirkonna südames. Unikaalne võimalus näha eluviisi, mis on aeglaselt välja suremas.

Organ Pipes (Oreliviled) nimi kirjeldab hästi orus leiduvaid vertikaalseid doleriitkivi moodustisi, mis võivad olla kuni 5 meetri kõrgused ning kuni 100 meetri pikkused. Need moodustusid doleriidi sissetungi tulemusena alale, kus asub maardla (need paiknevad vaid mõnesaja meetri kaugusel Burnt Mountain’ist). Kui doleriit maha jahtus ja kokku tõmbus, lõhenes see kenasti nurgelisteks sammasteks. Seejärel kulutas neid läbi doleriidikihtide teed rajav jõgi. 

Petrified Forest (Kivimets) – Namiibia kivimets Khorixasist läänes on kahtlemata haruldane nähtus. Need fossiilistunud puutüved on justkui ajamasin, mis annavad aimu umbes 260 miljonit aastat tagasi eksisteerinud taimestikust. Optiline illusioon on kummastav – nähtavale tulevad peened detailid, puukoore värvus ja tekstuur ning kasvuringid. Samavõrd jahmatav kui esmane vaatepilt teest väsinud silmadele on üllatuse haripunkt, mis saabub, kui külaline kummardub, et katsuda palgitükki… see, mis näib igas mõttes tüki puiduna, osutub tegelikkuses külmaks kiviks!

Piknik teel. Ööbimine Damara Mopane Lodge’is.10. Laupäev 24.09. Khorixas-Etosha National Park/Lõuna (H, L, Õ)

Sõidame Etosha Rahvusparki läbi Ugabi oru ja külastame ka Vingerklip’i. 

Etosha park on pindalalt poole Eestimaa suurune ning esialgu tunti seda Etosha „panni“ nime all, kuna seal laiub maailma suurim soolaala (130 km pikk ja paiguti 50 km lai), mis on nähtav isegi kosmosest. Sellele vaatamata on Etosha loomastik väga rikkalik ja kõige parem on jälgida loomi veesilmade juures, kuhu kogunetakse jooma. Pargis on suur elevandi, kaelkirjaku, ninasarviku, lõvi, gepardi, leopardi, hüääni, sebra ja erinevate liiki antiloopide populatsioon. Pärastlõunane safari. Ööbimine Etosha Safari Lodge’i.11. Pühapäev 25.09. Etosha Rahvuspark (H, L)

Safari Etoshas lõunast itta. Lõuna Halali Puhkekohas. Ööbimine Mokuti Lodge’is.12. Esmaspäev 26.09. Etosha Rahvuspark/idaosa (H, L, Õ)

Hommikune ja pärastlõunane safari Etosha Rahvuspargis. Ööbimine Mokuti Lodge’is.13. Teisipäev 27.09. Etosha Rahvuspark/ida-Windhoek (H, L, Õ)

Alustame Etosha Rahvuspargist sõitu Windhoeki. Sõidame läbi Tsumebi, Otavi, Otjiwarongo ja Okahandia. Lõuna teel. Teel külastame võimalusel väikese küla kliinikut. Hüvastijätu õhtusöök. Ööbimine hotellis Avani.

14. Kolmapäev 28.09. Windhoek-Frankfurt-Tallinn (H)

Transfeer hotellist lennujaama.
08:20 – 18:50 Windhoek – Frankfurt Lufthansa LH5435
21:15 – 00:30* Frankfurt – Tallinn Lufthansa LH 884

15. Neljapäev 29.09. Frankfurt-Tallinn

00:30 Saabumine Tallinnasse. 

Hind inimese kohta:  4575 € 

Ühese toa lisamaks: 600 €

Hind sisaldab:

 • Lennupileteid sihtkohta ja tagasi turistiklassis* 
 • Ööbimisi valitud hotellides kahekohalistes tubades koos hommikusöögiga
 • Kõiki programmis loetletud söögikordi, külastusi ja ekskursioone
 • Kohapealset transporti kõigi mugavustega bussis
 • Portjeeteenust hotellides ja lennujaamas 
 • Kohalikku giidi teenuseid kogu reisi vältel, eestikeelse giid-reisisaatja teenuseid
 • Jootrahasid (v.a. safarigiididele) bussijuhile ja kohalikule giidile

*võimalus tellida lisatasu eest äriklassi pilet (1500 €,  kohtade arv piiratud).

Hind ei sisalda:

 • Tervise- ja reisikindlustust
 • Viisalõivu (90 €)
 • Jooke toidukordade juurde
 • Safarigiidide jootrahasid 

Lisainfo ja broneerimine: krista@profedex.com, tel +372 5117486