Maaelu õppereis Rumeeniasse, 7.-14.09.2019

 • Sihtkoht:
 • Kestus: 8 päeva
 • Algus: 07/09/2019
 • Lõpp: 14/09/2019
 • Hind: 1,449€

Ilusa looduse ja huvitava ajalooga Rumeenias võib veel praegugi vabaõhumuuseumisse minemata näha, kuidas elu maal sajand tagasi välja nägi.

1 Laupäev, 7.09. Tallinn – Bukarest
Lufthansa lennud Bukaresti:
18:10-19:35 Tallinn-Frankfurt
20:30-23:45 Frankfurt-Bukarest

Saabumine ja transfeer valitud 4* hotelli.

2 Pühapäev, 8.09. Bukarest -Pantelimon – Bukarest (H, L, Õ)
Linnaekskursioon. Bukarest ehk Ida-Euroopa Pariis on väga kosmopoliitne linn, täis kontraste ja kirevat ajalugu.

Pantelimonis külastame piimafarmi, mis on üks parimaid Holsteini farme Rumeenias. Farm rajati juba aastal 1973, kui sinna toodi 500 tiinet Holsteini tõugu mullikat Taanist. Farmi näol on tegemist hea näitega sellest, kuidas endisest ühismajandist on saanud edukas eraettevõte. Lõuna samas.

Tagasisõit Bukaresti. Vaba aeg. Ühine õhtusöök.

3 Esmaspäev, 9.09. Bukarest – Ulmi – Transfagarasani maantee – Albota (H, L, Õ)
Külastame mahetalu, mis on pälvinud “Austria Bio Garantie” sertifikaadi ning seal kasvatatakse puuvilju, metsamarju ja köögivilju.

Järgmiseks külastame Ulmis teist traditsioonilist Rumeenia talu, mis on pereettevõte. Talu peab ka restorani, kasvatatakse nisu, päevalilli ja maisi 80 ha ning 200 siga, 15 lehma ning kanu. Kogu restoranis kasvatatav tooraine on pärit oma talust. Lõuna samas.

Peale lõunat jätkame sõitu Transfagarasani maalilisel teel, mis viib ligi 2000 m kõrgusele, ületades Fagarase mägesid ning seda marsruuti peetakse üheks kauneimaks Euroopas. Teeme peatuse Balea järve ääres enne Transilvaaniasse jõudmist.

Õhtusöök ja ööbimine Albota 4* kompleksis, maitseme kohalikku forelli.

4 Teisipäev, 10.09. Albota – Nocrich – Brasov (H, L, Õ)
Peale lõunat külastame forellikasvandust, seejärel lihaveisefarmi (Angus, piisonid, aga ka Mangalita tõugu sead). Järgmine külaskäik viib meid Nocrichi külla, kus asub üks Karpaten Liha Grupi farmidest – tegemist on suurima lihatööstusega Rumeenias. Šveitsi investeeringute ja kogemuste najal toodetakse tipptasemel tooteid Anguse tõugu vesitest, mida karjatatakse looduslikel Transilvaania karjamaadel. Karpaten Grupi eesmärk on rajada premium klassi Anguse veiseliha tootmise võrgustik. Lõunasöök samas. Peale lõunat suundume Brasovisse, check-in 3* hotelli kesklinnas. Teel limusiinitalu külastus. Õhtusöök Brasovis.

5 Kolmapäev, 11.09.Brasov – Bran – Rotbav – Brasov (H, L, Õ)
Külastame kohalikku turgu Brasovis. Edasi läheme Dracula lossi, mis ehitati omal ajal kindluseks kahe provintsi – Valahhia  ja Transilvaania – vahele. Edasi viib tee Aita Maresse, kus külastame limusiinitalu.

Rotbavi külas külastame peretalu, mida peavad kolm venda, kes alustasid oma ettevõtmisega aastal 1998, kuigi ka pere kolm eelmist generatsiooni olid tegelenud põllumajandusega. Hetkel on farmis 1100 lammast, 100 lehma, 9 hobust, 100 ha haritavat maad ja 150 ha karjamaid. Toodetakse mitmeid erinevaid juuste ajalooliste retseptide järgi, vanim retsept ulatub aastasse 1412. Lisaks valmistatakse ka lihatooteid, mida müüakse kohalikes supermarketites. Maitseme toodangut, kohtume pererahvaga ning lõpetame õhtu kohalike tantsude ja traditsioonilise õhtusöögiga. Ööbimine Brasovis.

6 Neljapäev, 12.09. Brasov – Sinaia – Urlati – Rasova – Constanta (H, L)
Alustame tagasisõitu Musta mere äärde. Sinaias külastame Pelesi kindlust, mille rajas kuningas Karol I. Jalutame läbi lossi ümbritsevast imeilusast aiast, imetleme lossi kaunist sisearhitektuuri. Liigume edasi Urlatti, kus lõunatame Urlateanu mõisas, millest on nüüd saanud veinimõis. Degusteerime veine. Seejärel sõit Constantasse, ööbimine Musta mere äärses 4* hotellis.

7 Reede, 13.09.  Constanta
Vaba päev Musta mere ääres.

8 Laupäev, 14.09. Constanta -Bukarest- Tallinn (H, L)
Vaba hommikupoolik. Seejärel hakkame sõitma Bukaresti lennujaama, teel teeme peatuse ka Cernavodas, kus külastame RASOVA veinikeldrit – uus, moodne ja muljetavaldav asukoht Doonau jõe kaldal. Veinide degusteerimine koos kerge lõunaöögiga.  

Kojulend:
18:30-19:55 Bukarest-Frankfurt
21:05-00:20 Frankfurt-Tallinn

Hind inimese kohta: 1449 €

Ühese toa lisamaks: 425 €

 

Hind sisaldab:

 • Lennupileteid sihtkohta ja tagasi koos lennujaamamaksudega
 • Ööbimisi valitud hotellides kahekohalistes tubades koos hommikusöögiga
 • Lõuna- ja õhtusööke vastavalt programmile
 • Kõiki programmis loetletud kohtade sissepääsu- ja külastustasusid
 • Kohalikku transporti kõikide mugavustega bussis
 • Inglisekeelset kohalikku giidi ja eestikeelset reisisaatjat

Hind ei sisalda:

 • Reisi- ja tervisekindlustust (küsi pakkumist!)

Info ja registreerimine: Krista Esta, krista@profedex.com, tel 5117486